OMRON ELECTRONIC COMPONENTS G7L-1A-TUB-J-CB-AC24 RELAY, SPST-NO, 277VAC, 25A
HomeStore
This is a RELAY, SPST-NO, 277VAC, 25A product from OMRON ELECTRONIC COMPONENTS with the model number G7L-1A-TUB-J-CB-AC24
Product details
Contact Configuration SPST-NO
Coil Voltage 24VAC
Contact Current 25A
Product Range G7L Series
Relay Mounting Panel
Coil Type Non Latching
Contact Voltage VAC 277VAC
Relay Terminals Quick Connect
Contact Voltage VDC -
Contact Material Silver Alloy
Coil Resistance 303ohm
Approvals & Standards CSA, IEC, UL
Other details
Brand OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number G7L-1A-TUB-J-CB-AC24
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Configuration SPST-NO
Coil Voltage 24VAC
Contact Current 25A
Product Range G7L Series
Relay Mounting Panel
Coil Type Non Latching
Contact Voltage VAC 277VAC
Relay Terminals Quick Connect
Contact Voltage VDC -
Contact Material Silver Alloy
Coil Resistance 303ohm
Other details
Description
Coil Voltage 24VAC
Contact Current 25A
Contact Voltage VAC 277VAC
Coil Resistance 303ohm
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS G7L-1A-TUB-J-CB-AC24 RELAY, SPST-NO, 277VAC, 25A | Tanotis