OMEGA PX835-015GI PRESSURE SENSOR, 15PSI, GAUGE, CURRENT
HomeStore
Product details
Operating Pressure Max: 15psi
Sensor Output: Current
Pressure Measurement Type: Gauge
Voltage Rating: 32VDC
Port Style: 1/4" MNPT
Supply Current: -
Product Range: PX835 Series
Other details
Brand OMEGA
Part Number PX835-015GI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Operating Pressure Max: 15psi
Sensor Output: Current
Voltage Rating: 32VDC
Port Style: 1/4" MNPT
Supply Current: -
Product Range: PX835 Series
Other details
Brand OMEGA
Part Number PX835-015GI
Operating Pressure Max: 15psi
Voltage Rating: 32VDC