NMB TECHNOLOGIES 15025PA-24N-AA-00 DC FAN, 172.7MM, 226CFM, 24V, 3500RPM
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Supply Voltage VDC
24V
Fan Frame Size
172.7mm
Bearing Type
Ball Bearing
Noise Rating
61.5dB
Rated Speed
3500rpm
Current Rating
950mA
Air Flow - m3/min
6.7m³/min
Product Range
15025PA Series
Fan Frame Type
Rectangular with Rounded Ends
External Depth
25.4mm
Air Flow - CFM
236.6CFM
Power Rating
22.8W
Power Connection Type
2 Lead Wires
IP Rating
Static Pressure
150Pa
SVHC
No SVHC (27-Jun-2018)
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 15025PA-24N-AA-00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Supply Voltage VDC
24V
Fan Frame Size
172.7mm
Bearing Type
Ball Bearing
Noise Rating
61.5dB
Rated Speed
3500rpm
Current Rating
950mA
Air Flow - m3/min
6.7m³/min
Product Range
15025PA Series
Fan Frame Type
Rectangular with Rounded Ends
External Depth
25.4mm
Air Flow - CFM
236.6CFM
Power Rating
22.8W
Power Connection Type
2 Lead Wires
IP Rating
Static Pressure
150Pa
SVHC
No SVHC (27-Jun-2018)
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 15025PA-24N-AA-00
24V
172.7mm
950mA
25.4mm
22.8W
Part Number 15025PA-24N-AA-00
NMB TECHNOLOGIES 15025PA-24N-AA-00 DC FAN, 172.7MM, 226CFM, 24V, 3500RPM | Tanotis