MURATA DK1E3EA102M86HAH01 Ceramic Suppression Capacitor, 1000 pF, ± 20%, X1 / Y1, 440 VAC, 250 VAC
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Capacitance
1000pF
Suppression Class
X1 / Y1
Voltage Rating Y
250VAC
Capacitor Mounting
Surface Mount
Product Range
DK1 Series
Operating Temperature Max
125°C
Capacitance Tolerance
± 20%
Voltage Rating X
440VAC
Capacitor Case / Package
Lead Spacing
Operating Temperature Min
-40°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Other details
Brand MURATA
Part Number DK1E3EA102M86HAH01
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Capacitance
1000pF
Suppression Class
X1 / Y1
Voltage Rating Y
250VAC
Capacitor Mounting
Surface Mount
Product Range
DK1 Series
Operating Temperature Max
125°C
Capacitance Tolerance
± 20%
Voltage Rating X
440VAC
Capacitor Case / Package
Lead Spacing
Operating Temperature Min
-40°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Other details
Brand MURATA
Part Number DK1E3EA102M86HAH01
1000pF
250VAC
125°C
± 20%
440VAC
-40°C
Part Number DK1E3EA102M86HAH01
MURATA DK1E3EA102M86HAH01 Ceramic Suppression Capacitor, 1000 pF, ± 20%, X1 / Y1, 440 VAC, 250 VAC | Tanotis