Multicomp PRO MPGCS-060-150-1.0 Thermal PAD Silicone 150X1MM GRY
HomeStore
Product details
Thickness 1mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 6W/m.K
Thermal Impedance -
Volume Resistivity 200000Mohm-m
External Length 150mm
External Width 150mm
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-060-150-1.0
-70%
Product details
Thickness 1mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 6W/m.K
Thermal Impedance -
External Length 150mm
External Width 150mm
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-060-150-1.0
Thickness 1mm
Thermal Conductivity 6W/m.K
External Length 150mm
External Width 150mm