Multicomp PRO MPGCS-040-150-0.5 MPGCS-040-150-0.5 Thermal PAD Silicone 150X0.5MM Blue
HomeStore
Product details
Thickness 0.5mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 4W/m.K
Thermal Impedance -
Volume Resistivity 1000000Mohm-m
External Length 150mm
External Width 150mm
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-040-150-0.5
-70%
Product details
Thickness 0.5mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 4W/m.K
Thermal Impedance -
External Length 150mm
External Width 150mm
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-040-150-0.5
Thickness 0.5mm
Thermal Conductivity 4W/m.K
External Length 150mm
External Width 150mm