
Multicomp PRO MCNDA-03V MCNDA-03V DIP / SIP Switch 3 Circuits Slide Through Hole SPST-NO 24 V 25 mA
Multicomp PRO MCNDA-03V MCNDA-03V DIP / SIP Switch 3 Circuits Slide Through Hole SPST-NO 24 V 25 mA
Product details
| No. of Circuits | 3Circuits |
| Switch Actuator Style | Slide |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
| Contact Current DC Max | 25mA |
| Product Range | - |
| Switch Type | DIP |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MCNDA-03V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp PRO MCNDA-03V MCNDA-03V DIP / SIP Switch 3 Circuits Slide Through Hole SPST-NO 24 V 25 mA
Product details
| No. of Circuits | 3Circuits |
| Switch Actuator Style | Slide |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
| Contact Current DC Max | 25mA |
| Product Range | - |
| Switch Type | DIP |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MCNDA-03V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Circuits | 3Circuits |
| Switch Actuator Style | Slide |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Contact Voltage DC Max | 24V |
| Contact Current DC Max | 25mA |
| Product Range | - |
| Switch Type | DIP |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MCNDA-03V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










