
MULTICOMP MS249 Solder Bar, 183 °C, 1 kg
Product details
| Weight - Metric | 1kg |
| Weight - Imperial | 2.205lb |
| Density | - |
| Product Range | - |
| Melting Temperature | 183°C |
| Solder Alloy | 60, 40 Sn, Pb |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MS249 |
| Quantity | Pack of 18 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $195.96
-70%$195.96
$58.79MULTICOMP MS249 Solder Bar, 183 °C, 1 kg
Product details
| Weight - Metric | 1kg |
| Weight - Imperial | 2.205lb |
| Density | - |
| Product Range | - |
| Melting Temperature | 183°C |
| Solder Alloy | 60, 40 Sn, Pb |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MS249 |
| Quantity | Pack of 18 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Weight - Metric | 1kg |
| Weight - Imperial | 2.205lb |
| Density | - |
| Product Range | - |
| Melting Temperature | 183°C |
| Solder Alloy | 60, 40 Sn, Pb |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MS249 |
| Quantity | Pack of 18 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












