MULTICOMP MCUST10P40B07RO Ultrasonic Sensor, Transmitter, 10 mm Diameter, 40 kHz, Plastic, Black, -35 �C to 85 �C
- 2500pF Capacitance
- -35 to 85�C Operating temperature
Applications
Industrial
Product details
| Sensing Range Max | - |
| External Diameter | 10mm |
| Sensing Range Min | - |
| Beam Angle | 50� |
| Operating Temperature Min | -35�C |
| Product Range | - |
| Switching Frequency | 40kHz |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Sensitivity (dB) | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCUST10P40B07RO |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- 2500pF Capacitance
Applications
Industrial
Product details
| Sensing Range Max | - |
| External Diameter | 10mm |
| Sensing Range Min | - |
| Beam Angle | 50� |
| Product Range | - |
| Sensitivity (dB) | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Quantity | Each |
Description
- 2500pF Capacitance
| External Diameter | 10mm |