Multicomp MCSJK-7NC2-12.288-25-C Oscillator 12.288 MHz 25 ppm SMD 5mm x 3.2mm Cmos 3.3 V
HomeStore
This is a Oscillator, 12.288 MHz, 25 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, CMOS, 3.3 V product from MULTICOMP with the model number MCSJK-7NC2-12.288-25-C
Product details
Frequency Nom 12.288MHz
Frequency Stability + / - 25ppm
Oscillator Case SMD, 5mm x 3.2mm
Supply Voltage Nom 3.3V
Product Range -
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Oscillator Output Compatibility CMOS
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCSJK-7NC2-12.288-25-C
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Frequency Nom 12.288MHz
Supply Voltage Nom 3.3V
Product Range -
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand MULTICOMP
Description
Frequency Nom 12.288MHz
Supply Voltage Nom 3.3V
Operating Temperature Max 85°C
Multicomp MCSJK-7NC2-12.288-25-C Oscillator 12.288 MHz 25 ppm SMD 5mm x 3.2mm Cmos 3.3 V | Tanotis