
MULTICOMP MCSD43-100MU Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm
MULTICOMP MCSD43-100MU Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm
Product details
| Product Range | MCSD43 Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | - |
| Saturation Current (Isat) | 1.04A |
| Inductor Construction | Unshielded |
| DC Resistance Max | 0.182ohm |
| Power Inductor Case | 4mm x 4.5mm x 3.2mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCSD43-100MU |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.26
-70%$1.26
$0.38MULTICOMP MCSD43-100MU Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm
Product details
| Product Range | MCSD43 Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | - |
| Saturation Current (Isat) | 1.04A |
| Inductor Construction | Unshielded |
| DC Resistance Max | 0.182ohm |
| Power Inductor Case | 4mm x 4.5mm x 3.2mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCSD43-100MU |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | MCSD43 Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | - |
| Saturation Current (Isat) | 1.04A |
| Inductor Construction | Unshielded |
| DC Resistance Max | 0.182ohm |
| Power Inductor Case | 4mm x 4.5mm x 3.2mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCSD43-100MU |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









