MULTICOMP MCSD43-100MU Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm
Product details
| Product Range | MCSD43 Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | - |
| Saturation Current (Isat) | 1.04A |
| Inductor Construction | Unshielded |
| DC Resistance Max | 0.182ohm |
| Power Inductor Case | 4mm x 4.5mm x 3.2mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCSD43-100MU |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | - |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCSD43-100MU |
| Inductance | 10µH |