Multicomp MCPRW0AWJW680B00 Wirewound Resistor 68 OHM 10W 5% Axial
HomeStore
This is a WIREWOUND RESISTOR, 68 OHM, 10W, 5%, AXIAL product from MULTICOMP with the model number MCPRW0AWJW680B00
Product details
Resistance 68ohm
Product Range MCPR Series
Power Rating 10W
Resistance Tolerance ± 5%
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating -
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 350ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCPRW0AWJW680B00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 68ohm
Product Range MCPR Series
Power Rating 10W
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCPRW0AWJW680B00
Description
Resistance 68ohm
Power Rating 10W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCPRW0AWJW680B00
Multicomp MCPRW0AWJW680B00 Wirewound Resistor 68 OHM 10W 5% Axial | Tanotis