MULTICOMP MCPRW0AWJW56JB00 WIREWOUND RESISTOR, 5.6 OHM, 10W, 5%, AXIAL
HomeStore
This is a WIREWOUND RESISTOR, 5.6 OHM, 10W, 5%, AXIAL product from MULTICOMP with the model number MCPRW0AWJW56JB00
Product details
Temperature Coefficient � 400ppm/�C
Power Rating 10W
Resistor Element Material Wirewound
Automotive Qualification Standard -
Resistance 5.6ohm
Resistance Tolerance � 5%
Brand MULTICOMP
Part Number MCPRW0AWJW56JB00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 10W
Resistance 5.6ohm
Resistance Tolerance � 5%
Brand MULTICOMP
Part Number MCPRW0AWJW56JB00
Description
Power Rating 10W
Resistance 5.6ohm
Resistance Tolerance � 5%
Part Number MCPRW0AWJW56JB00
MULTICOMP MCPRW0AWJW56JB00 WIREWOUND RESISTOR, 5.6 OHM, 10W, 5%, AXIAL | Tanotis