
MULTICOMP MCPRW025JW150B00 WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 25W, 5%, AXIAL
Product details
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Power Rating | 25W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 15ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCPR Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCPRW025JW150B00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.25
-70%$3.25
$0.97MULTICOMP MCPRW025JW150B00 WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 25W, 5%, AXIAL
Product details
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Power Rating | 25W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 15ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCPR Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCPRW025JW150B00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Power Rating | 25W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 15ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCPR Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCPRW025JW150B00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











