MULTICOMP MCPRW025JW150B00 WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 25W, 5%, AXIAL
HomeStore
This is a WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 25W, 5%, AXIAL product from MULTICOMP with the model number MCPRW025JW150B00
Product details
Temperature Coefficient ± 400ppm/°C
Power Rating 25W
Resistor Element Material Wirewound
Automotive Qualification Standard -
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCPR Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCPRW025JW150B00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 25W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCPR Series
Voltage Rating -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCPRW025JW150B00
Description
Power Rating 25W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCPRW025JW150B00
MULTICOMP MCPRW025JW150B00 WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 25W, 5%, AXIAL | Tanotis