MULTICOMP MCMF0W8FF4700A20 METAL FILM RESISTOR, 470 OHM, 125mW, 1%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 470 OHM, 125mW, 1% product from MULTICOMP with the model number MCMF0W8FF4700A20
Product details
Resistance 470ohm
Voltage Rating 200V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 125mW
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W8FF4700A20
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
Product details
Resistance 470ohm
Voltage Rating 200V
Power Rating 125mW
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MCMF Series
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W8FF4700A20
Description
Resistance 470ohm
Voltage Rating 200V
Power Rating 125mW
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number MCMF0W8FF4700A20
MULTICOMP MCMF0W8FF4700A20 METAL FILM RESISTOR, 470 OHM, 125mW, 1% | Tanotis