MULTICOMP MCMF0W4BB5001A50 METAL FILM RESISTOR, 5KOHM, 250mW, 0.1%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 5KOHM, 250mW, 0.1% product from MULTICOMP with the model number MCMF0W4BB5001A50
Product details
Resistance 5kohm
Voltage Rating 250V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 15ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W4BB5001A50
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 5kohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range MCMF Series
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W4BB5001A50
Description
Resistance 5kohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Part Number MCMF0W4BB5001A50
MULTICOMP MCMF0W4BB5001A50 METAL FILM RESISTOR, 5KOHM, 250mW, 0.1% | Tanotis