
MULTICOMP MCMF02WJJ103A10 METAL FILM RESISTOR, 10KOHM, 2W, 5%
Product details
| Resistance | 10kohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCMF Series |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Temperature Coefficient | ± 250ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCMF02WJJ103A10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP MCMF02WJJ103A10 METAL FILM RESISTOR, 10KOHM, 2W, 5%
Product details
| Resistance | 10kohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCMF Series |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Temperature Coefficient | ± 250ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCMF02WJJ103A10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 10kohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCMF Series |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Temperature Coefficient | ± 250ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCMF02WJJ103A10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











