MULTICOMP MCMF01WJJ0121A10 METAL FILM RESISTOR, 120 OHM, 1W, 5%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 120 OHM, 1W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCMF01WJJ0121A10
Product details
Resistance 120ohm
Voltage Rating 500V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 250ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF01WJJ0121A10
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 120ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF01WJJ0121A10
Description
Resistance 120ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCMF01WJJ0121A10
MULTICOMP MCMF01WJJ0121A10 METAL FILM RESISTOR, 120 OHM, 1W, 5% | Tanotis