MULTICOMP MCKSJ100D100-L Solid State Relay, 100 A, 100 VDC, Panel, Screw
HomeStore
This is a Solid State Relay, 100 A, 100 VDC, Panel, Screw product from MULTICOMP with the model number MCKSJ100D100-L
Product details
Contact Configuration -
Load Current 100A
Operating Voltage Max 100VDC
Relay Mounting Panel
Relay Terminals Screw
Switching Mode -
Operating Voltage Min 0V
Control Voltage Min 4VDC
Control Voltage Max 32VDC
Product Range -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCKSJ100D100-L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Contact Configuration -
Load Current 100A
Operating Voltage Max 100VDC
Relay Mounting Panel
Relay Terminals Screw
Switching Mode -
Operating Voltage Min 0V
Control Voltage Min 4VDC
Control Voltage Max 32VDC
Product Range -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCKSJ100D100-L
Description
Load Current 100A
Operating Voltage Max 100VDC
Operating Voltage Min 0V
Control Voltage Min 4VDC
Control Voltage Max 32VDC
Part Number MCKSJ100D100-L
MULTICOMP MCKSJ100D100-L Solid State Relay, 100 A, 100 VDC, Panel, Screw | Tanotis