
MULTICOMP MCKPCM-97H45P-40DB-4808 Microphone, Omnidirectional, 100 Hz to 16 kHz, 2 V to 10 V, -40 dB
MULTICOMP MCKPCM-97H45P-40DB-4808 Microphone, Omnidirectional, 100 Hz to 16 kHz, 2 V to 10 V, -40 dB
- 4.5V Test condition
- -25 to 55�C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Output Impedance | - |
| Sensitivity (dB) | -40dB |
| Directivity | Omnidirectional |
| Frequency Response Max | 16kHz |
| Product Range | - |
| Drain Current Max | - |
| Supply Voltage Min | 2V |
| Frequency Response Min | 100Hz |
| Supply Voltage Max | 10V |
| Transducer Function | Microphone |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCKPCM-97H45P-40DB-4808 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP MCKPCM-97H45P-40DB-4808 Microphone, Omnidirectional, 100 Hz to 16 kHz, 2 V to 10 V, -40 dB
- 4.5V Test condition
- -25 to 55�C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Output Impedance | - |
| Sensitivity (dB) | -40dB |
| Directivity | Omnidirectional |
| Frequency Response Max | 16kHz |
| Product Range | - |
| Drain Current Max | - |
| Supply Voltage Min | 2V |
| Frequency Response Min | 100Hz |
| Supply Voltage Max | 10V |
| Transducer Function | Microphone |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCKPCM-97H45P-40DB-4808 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 4.5V Test condition
- -25 to 55�C Operating temperature range
Applications
Audio
Product details
| Output Impedance | - |
| Sensitivity (dB) | -40dB |
| Directivity | Omnidirectional |
| Frequency Response Max | 16kHz |
| Product Range | - |
| Drain Current Max | - |
| Supply Voltage Min | 2V |
| Frequency Response Min | 100Hz |
| Supply Voltage Max | 10V |
| Transducer Function | Microphone |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCKPCM-97H45P-40DB-4808 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











