
MULTICOMP MCKNP02SJ010KA10 Through Hole Resistor, 0.1 ohm, Axial Leaded, 2 W, ± 5%, MCKNP Series
MULTICOMP MCKNP02SJ010KA10 Through Hole Resistor, 0.1 ohm, Axial Leaded, 2 W, ± 5%, MCKNP Series
Product details
| Resistance | 0.1ohm |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCKNP Series |
| Resistor Element Type | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCKNP02SJ010KA10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP MCKNP02SJ010KA10 Through Hole Resistor, 0.1 ohm, Axial Leaded, 2 W, ± 5%, MCKNP Series
Product details
| Resistance | 0.1ohm |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCKNP Series |
| Resistor Element Type | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCKNP02SJ010KA10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 0.1ohm |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCKNP Series |
| Resistor Element Type | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCKNP02SJ010KA10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











