MULTICOMP MCCFR0W8J0104A20 CARBON FILM RESISTOR, 100KOHM, 125mW 5%
HomeStore
This is a CARBON FILM RESISTOR, 100KOHM, 125mW 5% product from MULTICOMP with the model number MCCFR0W8J0104A20
Product details
Resistance 100kohm
Voltage Rating 200V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 125mW
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0W8J Series
Resistor Element Type Carbon Film
Temperature Coefficient -700ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR0W8J0104A20
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 100kohm
Voltage Rating 200V
Power Rating 125mW
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0W8J Series
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR0W8J0104A20
Description
Resistance 100kohm
Voltage Rating 200V
Power Rating 125mW
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCCFR0W8J0104A20
MULTICOMP MCCFR0W8J0104A20 CARBON FILM RESISTOR, 100KOHM, 125mW 5% | Tanotis