MULTICOMP MCCFR0W4J0100A50 CARBON FILM RESISTOR, 10 OHM, 250mW, 5%
HomeStore
This is a CARBON FILM RESISTOR, 10 OHM, 250mW, 5% product from MULTICOMP with the model number MCCFR0W4J0100A50
Product details
Resistance 10ohm
Voltage Rating 250V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0W4J Series
Resistor Element Type Carbon Film
Temperature Coefficient ± 350ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR0W4J0100A50
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Resistance 10ohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0W4J Series
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR0W4J0100A50
Description
Resistance 10ohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCCFR0W4J0100A50
MULTICOMP MCCFR0W4J0100A50 CARBON FILM RESISTOR, 10 OHM, 250mW, 5% | Tanotis