MULTICOMP MCCC50V220JNPO CERAMIC CAPACITOR 22PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL
HomeStore
This is a CERAMIC CAPACITOR 22PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL product from MULTICOMP with the model number MCCC50V220JNPO
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 125°C
Voltage Rating 50V
Product Range CC Series
Capacitance 22pF
Lead Spacing 2.54mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Packaging Each
Dielectric Characteristic C0G / NP0
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCCC50V220JNPO
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating 50V
Product Range CC Series
Capacitance 22pF
Lead Spacing 2.54mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Packaging Each
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCCC50V220JNPO
Description
Voltage Rating 50V
Capacitance 22pF
Lead Spacing 2.54mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Part Number MCCC50V220JNPO
MULTICOMP MCCC50V220JNPO CERAMIC CAPACITOR 22PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL | Tanotis