
MULTICOMP MC1206S4F1003T5E RES, THICK FILM, 100K, 1%, 0.25W, 1206
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Resistor Case Style | 1206 [3216 Metric] |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Product Range | MC Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 250mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC1206S4F1003T5E |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.16
-69%$0.16
$0.05MULTICOMP MC1206S4F1003T5E RES, THICK FILM, 100K, 1%, 0.25W, 1206
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Resistor Case Style | 1206 [3216 Metric] |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Product Range | MC Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 250mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC1206S4F1003T5E |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Resistor Case Style | 1206 [3216 Metric] |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Product Range | MC Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 250mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC1206S4F1003T5E |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











