
Multicomp CMA31-DC12V-A Voltage Monitoring Relay
Product details
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 40A |
| Contact Configuration | SPDT |
| Relay Mounting | Panel |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Product Range | - |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Coil Resistance | 85ohm |
| Contact Material | - |
| Approvals & Standards | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | CMA31-DC12V-A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.58
-70%$4.58
$1.37Multicomp CMA31-DC12V-A Voltage Monitoring Relay
Product details
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 40A |
| Contact Configuration | SPDT |
| Relay Mounting | Panel |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Product Range | - |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Coil Resistance | 85ohm |
| Contact Material | - |
| Approvals & Standards | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | CMA31-DC12V-A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 40A |
| Contact Configuration | SPDT |
| Relay Mounting | Panel |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Product Range | - |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Coil Resistance | 85ohm |
| Contact Material | - |
| Approvals & Standards | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | CMA31-DC12V-A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











