Multicomp CMA31-DC12V-A Voltage Monitoring Relay
HomeStore
This is a VOLTAGE MONITORING RELAY product from MULTICOMP with the model number CMA31-DC12V-A
Product details
Coil Voltage 12VDC
Contact Current 40A
Contact Configuration SPDT
Relay Mounting Panel
Relay Terminals Quick Connect
Product Range -
Contact Voltage DC Nom -
Coil Resistance 85ohm
Contact Material -
Approvals & Standards -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number CMA31-DC12V-A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Coil Voltage 12VDC
Contact Current 40A
Contact Configuration SPDT
Relay Mounting Panel
Relay Terminals Quick Connect
Product Range -
Contact Voltage DC Nom -
Coil Resistance 85ohm
Contact Material -
Approvals & Standards -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number CMA31-DC12V-A
Description
Coil Voltage 12VDC
Contact Current 40A
Coil Resistance 85ohm