
Mueller Electric BU-P1166-60-2. Test Lead 4mm Stackable Banana Plug Alligator Clip 1 kV 10 A Red 1.52 m
Mueller Electric BU-P1166-60-2. Test Lead 4mm Stackable Banana Plug Alligator Clip 1 kV 10 A Red 1.52 m
Product details
| Test Connector Type A | 4mm Stackable Banana Plug |
| Test Connector Type B | Alligator Clip |
| Voltage Rating | 1kV |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | Red |
| Lead Length - Metric | 1.52m |
| Lead Length - Imperial | 60" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-P1166-60-2. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mueller Electric BU-P1166-60-2. Test Lead 4mm Stackable Banana Plug Alligator Clip 1 kV 10 A Red 1.52 m
Product details
| Test Connector Type A | 4mm Stackable Banana Plug |
| Test Connector Type B | Alligator Clip |
| Voltage Rating | 1kV |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | Red |
| Lead Length - Metric | 1.52m |
| Lead Length - Imperial | 60" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-P1166-60-2. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Test Connector Type A | 4mm Stackable Banana Plug |
| Test Connector Type B | Alligator Clip |
| Voltage Rating | 1kV |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | Red |
| Lead Length - Metric | 1.52m |
| Lead Length - Imperial | 60" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-P1166-60-2. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










