
Mueller Electric BU-60C Crocodile Clip Barrel Copper 7.9 mm 10 A
Product details
| Connector Type | Alligator Clip |
| Jaw Opening Max | 7.9mm |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-60C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mueller Electric BU-60C Crocodile Clip Barrel Copper 7.9 mm 10 A
Product details
| Connector Type | Alligator Clip |
| Jaw Opening Max | 7.9mm |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-60C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | Alligator Clip |
| Jaw Opening Max | 7.9mm |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-60C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








