MUELLER ELECTRIC BU-2020SR-A-24-0 Banana Test Lead, 4mm Banana Plug, Stackable, 4mm Banana Plug, Stackable, 24 ", 610 mm, Black
Product Overview
BU-2020SR-A-24-0 is a double ended test lead. It includes a standard 4mm stackable banana plug on each end. It features a strain relief on the connector to provide extra support for the wire.
- Uses 16AWG PVC wire
- 30VAC/60VDC operating voltage, 19A current rating
- Black colour, 609.6mm length
Product details
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-2020SR-A-24-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product Overview
- Uses 16AWG PVC wire
- Black colour, 609.6mm length
Product details
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Quantity | Each |
Description
- Black colour, 609.6mm length