MOFLASH SIGNALLING X80-01-02 Beacon, Xenon, Red, Flashing, 30VDC, IP67, 76mm Dia., 50mm Height
MOFLASH SIGNALLING X80-01-02 Beacon, Xenon, Red, Flashing, 30VDC, IP67, 76mm Dia., 50mm Height
Product details
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 55°C |
| External Height | 50mm |
| Visual Signal Type | Flashing |
| Supply Voltage V AC | - |
| Product Range | X80 Series |
| Module Lens Colour | Red |
| Power Rating | - |
| Lens Diameter | 76mm |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Supply Voltage V DC | 30V |
Other details
| Brand | MOFLASH SIGNALLING |
| Part Number | X80-01-02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MOFLASH SIGNALLING X80-01-02 Beacon, Xenon, Red, Flashing, 30VDC, IP67, 76mm Dia., 50mm Height
Product details
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 55°C |
| External Height | 50mm |
| Visual Signal Type | Flashing |
| Supply Voltage V AC | - |
| Product Range | X80 Series |
| Module Lens Colour | Red |
| Power Rating | - |
| Lens Diameter | 76mm |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Supply Voltage V DC | 30V |
Other details
| Brand | MOFLASH SIGNALLING |
| Part Number | X80-01-02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 55°C |
| External Height | 50mm |
| Visual Signal Type | Flashing |
| Supply Voltage V AC | - |
| Product Range | X80 Series |
| Module Lens Colour | Red |
| Power Rating | - |
| Lens Diameter | 76mm |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Supply Voltage V DC | 30V |
Other details
| Brand | MOFLASH SIGNALLING |
| Part Number | X80-01-02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






