MICROCHIP PIC32MZ2048EFH100-I/PF 32 Bit Microcontroller, PIC32 Family PIC32MZ EF Series Microcontrollers, PIC32, 32 bit, 200 MHz
HomeStore
Warnings
Product details
Product Range: PIC32 Family PIC32MZ EF Series Microcontrollers
Device Core: PIC32
Data Bus Width: 32 bit
Operating Frequency Max: 200MHz
Program Memory Size: 2MB
No. of Pins: 100Pins
IC Case / Package: TQFP
No. of I/O's: 78I/O's
Interfaces: CAN, I2C, I2S, SPI, UART, USB
RAM Memory Size: 512KB
ADC Channels: 40Channels
ADC Resolution: 12Bit
Supply Voltage Min: 2.1V
Supply Voltage Max: 3.6V
Operating Temperature Min: -40°C
Operating Temperature Max: 85°C
IC Mounting: Surface Mount
MCU Family: PIC32
MCU Series: PIC32MZ EF
Qualification: -
MSL: -
Other details
Brand MICROCHIP
Part Number PIC32MZ2048EFH100-I/PF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Warnings
Product details
Device Core: PIC32
Data Bus Width: 32 bit
Program Memory Size: 2MB
No. of Pins: 100Pins
IC Case / Package: TQFP
No. of I/O's: 78I/O's
RAM Memory Size: 512KB
ADC Channels: 40Channels
ADC Resolution: 12Bit
Supply Voltage Min: 2.1V
Supply Voltage Max: 3.6V
IC Mounting: Surface Mount
MCU Family: PIC32
MCU Series: PIC32MZ EF
Qualification: -
MSL: -
Other details
Brand MICROCHIP
Description
No. of Pins: 100Pins
Supply Voltage Min: 2.1V
Supply Voltage Max: 3.6V
MICROCHIP PIC32MZ2048EFH100-I/PF 32 Bit Microcontroller, PIC32 Family PIC32MZ EF Series Microcontrollers, PIC32, 32 bit, 200 MHz | Tanotis