
Metabo SPIRALSCHLAUCH 8 X 1 / 5 M Spiralschlauch Hose Coiled Bar Max Pressure mm m Reel
Industrial
Product details
| Operating Pressure Max | 8bar |
| Overall Length | 5m |
| Internal Diameter | 8mm |
| Outer Diameter | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METABO |
| Part Number | SPIRALSCHLAUCH 8 X 1 / 5 M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $60.28
-70%$60.28
$18.08Metabo SPIRALSCHLAUCH 8 X 1 / 5 M Spiralschlauch Hose Coiled Bar Max Pressure mm m Reel
Industrial
Product details
| Operating Pressure Max | 8bar |
| Overall Length | 5m |
| Internal Diameter | 8mm |
| Outer Diameter | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METABO |
| Part Number | SPIRALSCHLAUCH 8 X 1 / 5 M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Industrial
Product details
| Operating Pressure Max | 8bar |
| Overall Length | 5m |
| Internal Diameter | 8mm |
| Outer Diameter | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METABO |
| Part Number | SPIRALSCHLAUCH 8 X 1 / 5 M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.