
MENTOR 1216.1005 Light Pipe, 45 mm, 1 Pipes, Circular, Press Fit, White
Product details
| Length | 45mm |
| Light Pipe Mounting | Press Fit |
| Light Pipe Colour | White |
| Product Range | - |
| No. of Light Pipes | 1Pipes |
| Light Pipe Shape | Circular |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 1216.1005 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.65
-70%$3.65
$1.09MENTOR 1216.1005 Light Pipe, 45 mm, 1 Pipes, Circular, Press Fit, White
Product details
| Length | 45mm |
| Light Pipe Mounting | Press Fit |
| Light Pipe Colour | White |
| Product Range | - |
| No. of Light Pipes | 1Pipes |
| Light Pipe Shape | Circular |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 1216.1005 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Length | 45mm |
| Light Pipe Mounting | Press Fit |
| Light Pipe Colour | White |
| Product Range | - |
| No. of Light Pipes | 1Pipes |
| Light Pipe Shape | Circular |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 1216.1005 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









