
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX313CPE+ Analogue Switch, SPST, 4 Channels, 10 ohm, ± 4.5V to ± 20V, DIP, 16 Pins
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX313CPE+ Analogue Switch, SPST, 4 Channels, 10 ohm, ± 4.5V to ± 20V, DIP, 16 Pins
Product details
| Analogue Switch Type | SPST |
| No. of Channels | 4Channels |
| On State Resistance Max | 10ohm |
| Supply Voltage Range | ± 4.5V to ± 20V |
| Analogue Switch Case | DIP |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX313CPE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX313CPE+ Analogue Switch, SPST, 4 Channels, 10 ohm, ± 4.5V to ± 20V, DIP, 16 Pins
Product details
| Analogue Switch Type | SPST |
| No. of Channels | 4Channels |
| On State Resistance Max | 10ohm |
| Supply Voltage Range | ± 4.5V to ± 20V |
| Analogue Switch Case | DIP |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX313CPE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Analogue Switch Type | SPST |
| No. of Channels | 4Channels |
| On State Resistance Max | 10ohm |
| Supply Voltage Range | ± 4.5V to ± 20V |
| Analogue Switch Case | DIP |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX313CPE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



