Littelfuse V25S320P TVS Varistor 320 V 420 Ultramov 25S Series 825 Radial Leaded Metal Oxide (MOV)
HomeStore
This is a TVS Varistor, 320 V, 420 V, UltraMOV 25S Series, 825 V, Radial Leaded, Metal Oxide Varistor (MOV) product from LITTELFUSE with the model number V25S320P
Product details
Voltage Rating VAC 320V
Voltage Rating V DC 420V
Product Range UltraMOV 25S Series
Clamping Voltage Vc Max 825V
Varistor Case Style Radial Leaded
Varistor Type Metal Oxide Varistor (MOV)
Peak Surge Current @ 8/20µs 22kA
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 85°C
Peak Energy (10/1000uS) -
Brand LITTELFUSE
Part Number V25S320P
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating VAC 320V
Voltage Rating V DC 420V
Clamping Voltage Vc Max 825V
Operating Temperature Max 85°C
Peak Energy (10/1000uS) -
Brand LITTELFUSE
Part Number V25S320P
Description
Voltage Rating VAC 320V
Voltage Rating V DC 420V
Clamping Voltage Vc Max 825V
Operating Temperature Max 85°C
Part Number V25S320P
Littelfuse V25S320P TVS Varistor 320 V 420 Ultramov 25S Series 825 Radial Leaded Metal Oxide (MOV) | Tanotis