LITTELFUSE 0312.125HXP FUSE, CARTRIDGE, 125mA, 6.3X32MM FST ACT
HomeStore
This is a FUSE, CARTRIDGE, 125mA, 6.3X32MM FST ACT product from LITTELFUSE with the model number 0312.125HXP
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 125mA
Fuse Size Imperial 1/4" x 1-1/4"
Blow Characteristic Fast Acting
Product Range 312 Series
Breaking Capacity Current AC 35A
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0312.125HXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 125mA
Product Range 312 Series
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0312.125HXP
Description
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 125mA
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Part Number 0312.125HXP
LITTELFUSE 0312.125HXP FUSE, CARTRIDGE, 125mA, 6.3X32MM FST ACT | Tanotis