LITTELFUSE 0239.250HXP FUSE, CARTRIDGE, 250mA, 5X20MM, SLO BLO
This is a FUSE, CARTRIDGE, 250mA, 5X20MM, SLO BLO product from LITTELFUSE with the model number 0239.250HXP
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 250mA
Fuse Size Imperial 0.2" x 0.79"
Blow Characteristic Slow Blow
Product Range Slo-Blo 239 Series
Breaking Capacity Current AC 10kA
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0239.250HXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 250mA
Blow Characteristic Slow Blow
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0239.250HXP
Description
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 250mA
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Part Number 0239.250HXP
LITTELFUSE 0239.250HXP FUSE, CARTRIDGE, 250mA, 5X20MM, SLO BLO | Tanotis