LITTELFUSE 02171.25MXP Cartridge Fuse, 217 Series, 1.25 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A
HomeStore
This is a Cartridge Fuse, 217 Series, 1.25 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A product from LITTELFUSE with the model number 02171.25MXP
Product details
Product Range 217 Series
Fuse Current 1.25A
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Fuse Size Imperial 0.2" x 0.79"
Breaking Capacity Current AC 35A
Blow Characteristic Fast Acting
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 02171.25MXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range 217 Series
Fuse Current 1.25A
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 02171.25MXP
Description
Fuse Current 1.25A
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Part Number 02171.25MXP
LITTELFUSE 02171.25MXP Cartridge Fuse, 217 Series, 1.25 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A | Tanotis