Kilovac - TE Connectivity LEV100A6ANH Contactor Panel 900 VDC SPST-NO DM 1 Pole
HomeStore
This is a Contactor, Panel, 900 VDC, SPST-NO DM, 1 Pole product from KILOVAC - TE CONNECTIVITY with the model number LEV100A6ANH
Product details
Load Current Inductive -
Relay Mounting Panel
Operating Voltage 900VDC
Contact Configuration SPST-NO DM
No. of Poles 1 Pole
Switching Power AC3 -
Switching Current AC1 100A
Coil Voltage VAC Nom -
Coil Voltage VDC Nom 48V
Switching Power AC1 -
Load Current Resistive 100A
Switching Current AC3 -
Product Range KILOVAC LEV100 Series
Other details
Brand KILOVAC - TE CONNECTIVITY
Part Number LEV100A6ANH
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Load Current Inductive -
Relay Mounting Panel
Operating Voltage 900VDC
No. of Poles 1 Pole
Switching Power AC3 -
Switching Current AC1 100A
Coil Voltage VAC Nom -
Coil Voltage VDC Nom 48V
Switching Power AC1 -
Load Current Resistive 100A
Switching Current AC3 -
Other details
Part Number LEV100A6ANH
Description
Operating Voltage 900VDC
No. of Poles 1 Pole
Switching Current AC1 100A
Coil Voltage VDC Nom 48V
Load Current Resistive 100A
Part Number LEV100A6ANH
Kilovac - TE Connectivity LEV100A6ANH Contactor Panel 900 VDC SPST-NO DM 1 Pole | Tanotis