![KEMET T499D476K016ATE800 Surface Mount Tantalum Capacitor, 47 µF, 16 V, 2917 [7343 Metric], ± 10%, 0.8 ohm, D](https://img.tanotron.shop/images/product/kemet-t499d476k016ate800-surface-mount-tantalum-capacitor-47-micro-f-16-v-2917-7343-metric-plusmn-10-0-8-ohm-d-1.jpg)
KEMET T499D476K016ATE800 Surface Mount Tantalum Capacitor, 47 µF, 16 V, 2917 [7343 Metric], ± 10%, 0.8 ohm, D
Product details
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | T499D476K016ATE800 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |