![KEMET T495C106K025ATE300 Surface Mount Tantalum Capacitor, 10 µF, 25 V, 2312 [6032 Metric], ± 10%, 0.3 ohm, C](https://img.tanotron.shop/images/product/kemet-t495c106k025ate300-surface-mount-tantalum-capacitor-10-micro-f-25-v-2312-6032-metric-plusmn-10-0-3-ohm-c-1.jpg)
KEMET T495C106K025ATE300 Surface Mount Tantalum Capacitor, 10 µF, 25 V, 2312 [6032 Metric], ± 10%, 0.3 ohm, C
Product details
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | T495C106K025ATE300 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |