JST (JAPAN Solderless TERMINALS) 08SUR-08SUR-32W300 Ribbon Cable IDC Socket 8 Ways 1 ft 300 mm 0.8
- Low profile top entry type
- Internal locking device
- SMT headers
- -25 to +85°C Temperature range
Industrial
Product details
| Connector Type A | IDC Socket |
| Connector Type B | IDC Socket |
| No. of Positions | 8Ways |
| Cable Length - Imperial | 1ft |
| Cable Length - Metric | 300mm |
| Connector Pitch | 0.8mm |
| Cable Pitch | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | JST (JAPAN SOLDERLESS TERMINALS) |
| Part Number | 08SUR-08SUR-32W300 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- Low profile top entry type
- Internal locking device
- SMT headers
Industrial
Product details
| No. of Positions | 8Ways |
| Connector Pitch | 0.8mm |
| Cable Pitch | - |
| Product Range | - |
Other details
| Quantity | Each |
Description
| No. of Positions | 8Ways |
| Connector Pitch | 0.8mm |