Infineon IHW15N120E1XKSA1 Igbt Single Transistor 30 A 1.5 V 156 W 1.2 kV TO-247 3 Pins
Product details
| DC Collector Current | 30A |
| Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) | 1.5V |
| Power Dissipation Pd | 156W |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 1.2kV |
| Transistor Case Style | TO-247 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | TRENCHSTOP Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | INFINEON |
| Part Number | IHW15N120E1XKSA1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
$1.29Infineon IHW15N120E1XKSA1 Igbt Single Transistor 30 A 1.5 V 156 W 1.2 kV TO-247 3 Pins
Product details
| DC Collector Current | 30A |
| No. of Pins | 3Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | INFINEON |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
| DC Collector Current | 30A |
| No. of Pins | 3Pins |