IDEC HW1L-M1F10QD-G-24V SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM
HomeStore
This is a SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM product from IDEC with the model number HW1L-M1F10QD-G-24V
Product details
Contact Voltage DC Nom 220V
Switch Terminals Screw
Pushbutton Actuator Style Round
Switch Operation (On)
Product Range HW Series
Illumination Colour Green
Contact Voltage AC Nom 600V
IP Rating IP65
Contact Current Max 10A
Contact Configuration SPST-NO
Other details
Brand IDEC
Part Number HW1L-M1F10QD-G-24V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Contact Voltage DC Nom 220V
Switch Terminals Screw
Switch Operation (On)
Product Range HW Series
Illumination Colour Green
Contact Voltage AC Nom 600V
IP Rating IP65
Contact Current Max 10A
Contact Configuration SPST-NO
Other details
Brand IDEC
Part Number HW1L-M1F10QD-G-24V
Description
Contact Voltage DC Nom 220V
Contact Voltage AC Nom 600V
Contact Current Max 10A
Part Number HW1L-M1F10QD-G-24V
IDEC HW1L-M1F10QD-G-24V SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM | Tanotis