IDEC HW1K-2AF10 SWITCH, KEY OPERATED, 1NO, 10A, 600V
HomeStore
This is a SWITCH, KEY OPERATED, 1NO, 10A, 600V product from IDEC with the model number HW1K-2AF10
Product details
Contact Voltage DC Nom 220V
Switch Operation On-Off
Contact Voltage AC Nom 600V
Angle of Throw -
Switch Terminals Screw
Contact Configuration SPST-NO
Product Range HW Series
No. of Switch Positions 2 Position
Contact Current Max 10A
Other details
Brand IDEC
Part Number HW1K-2AF10
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Voltage DC Nom 220V
Switch Operation On-Off
Contact Voltage AC Nom 600V
Angle of Throw -
Switch Terminals Screw
Contact Configuration SPST-NO
Product Range HW Series
Contact Current Max 10A
Other details
Brand IDEC
Part Number HW1K-2AF10
Description
Contact Voltage DC Nom 220V
Contact Voltage AC Nom 600V
Contact Current Max 10A
Part Number HW1K-2AF10
IDEC HW1K-2AF10 SWITCH, KEY OPERATED, 1NO, 10A, 600V | Tanotis