
HARWIN P13-1123 Contact, Connector, Concave, 1.27 mm Pitch, Spring Probe, 3 A
Product details
| Overall Length | - |
| Centreline Spacing | - |
| Connector Type | Spring Probe |
| Current Rating | 3A |
| Spring Force Working Travel | - |
| Product Range | Concave Series |
| Spring Force Initial | - |
| Connector Tip Style | - |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | P13-1123 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.65
-70%$4.65
$1.40HARWIN P13-1123 Contact, Connector, Concave, 1.27 mm Pitch, Spring Probe, 3 A
Product details
| Overall Length | - |
| Centreline Spacing | - |
| Connector Type | Spring Probe |
| Current Rating | 3A |
| Spring Force Working Travel | - |
| Product Range | Concave Series |
| Spring Force Initial | - |
| Connector Tip Style | - |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | P13-1123 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Overall Length | - |
| Centreline Spacing | - |
| Connector Type | Spring Probe |
| Current Rating | 3A |
| Spring Force Working Travel | - |
| Product Range | Concave Series |
| Spring Force Initial | - |
| Connector Tip Style | - |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | P13-1123 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









