
Harwin M80-5000000M2-02-331-00-000 Wire-To-Board Connector 4 mm 2 Contacts Header Datamate Mix-Tek M80 Series Through Hole
Harwin M80-5000000M2-02-331-00-000 Wire-To-Board Connector 4 mm 2 Contacts Header Datamate Mix-Tek M80 Series Through Hole
Product details
| Pitch Spacing | 4mm |
| No. of Contacts | 2Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M80-5000000M2-02-331-00-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $32.49
-70%$32.49
$9.75Harwin M80-5000000M2-02-331-00-000 Wire-To-Board Connector 4 mm 2 Contacts Header Datamate Mix-Tek M80 Series Through Hole
Product details
| Pitch Spacing | 4mm |
| No. of Contacts | 2Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M80-5000000M2-02-331-00-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 4mm |
| No. of Contacts | 2Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M80-5000000M2-02-331-00-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











