
Harwin M80-4C10405F1-02-325-00-000 Wire-To-Board Connector 2 mm 6 Contacts Receptacle Datamate Mix-Tek M80 Series Crimp Rows
Harwin M80-4C10405F1-02-325-00-000 Wire-To-Board Connector 2 mm 6 Contacts Receptacle Datamate Mix-Tek M80 Series Crimp Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination Type | Crimp |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M80-4C10405F1-02-325-00-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $28.47
-70%$28.47
$8.54Harwin M80-4C10405F1-02-325-00-000 Wire-To-Board Connector 2 mm 6 Contacts Receptacle Datamate Mix-Tek M80 Series Crimp Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination Type | Crimp |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M80-4C10405F1-02-325-00-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | Datamate Mix-Tek M80 Series |
| Contact Termination Type | Crimp |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M80-4C10405F1-02-325-00-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











