
HARWIN M50-3801042 Wire-To-Board Connector, Transition, 1.27 mm, 20 Contacts, Plug, M50 Series, Through Hole, 2 Rows
HARWIN M50-3801042 Wire-To-Board Connector, Transition, 1.27 mm, 20 Contacts, Plug, M50 Series, Through Hole, 2 Rows
Product details
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Plug |
| Product Range | M50 Series |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Pitch Spacing | 1.27mm |
| No. of Rows | 2Rows |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M50-3801042 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $5.55
-70%$5.55
$1.66HARWIN M50-3801042 Wire-To-Board Connector, Transition, 1.27 mm, 20 Contacts, Plug, M50 Series, Through Hole, 2 Rows
Product details
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Plug |
| Product Range | M50 Series |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Pitch Spacing | 1.27mm |
| No. of Rows | 2Rows |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M50-3801042 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Plug |
| Product Range | M50 Series |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Pitch Spacing | 1.27mm |
| No. of Rows | 2Rows |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M50-3801042 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











