
Harting 21038813430 Sensor Connector M12 Plug 4POS
Product details
| Product Range | - |
| Sensor Connector Size | M12 |
| Gender | Plug |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Sensor Contact Type | Crimp Pin |
| Sensor Connector Mounting | Right Angle Cable Mount |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Connector Coding | D Coded |
| Connector Body Material | Zinc Body |
| Contact Material | - |
| Contact Plating | - |
| Current Rating | 4A |
| Voltage Rating | 250V |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 21038813430 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Harting 21038813430 Sensor Connector M12 Plug 4POS
Product details
| Product Range | - |
| Sensor Connector Size | M12 |
| Gender | Plug |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Sensor Contact Type | Crimp Pin |
| Sensor Connector Mounting | Right Angle Cable Mount |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Connector Coding | D Coded |
| Connector Body Material | Zinc Body |
| Contact Material | - |
| Contact Plating | - |
| Current Rating | 4A |
| Voltage Rating | 250V |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 21038813430 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | - |
| Sensor Connector Size | M12 |
| Gender | Plug |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Sensor Contact Type | Crimp Pin |
| Sensor Connector Mounting | Right Angle Cable Mount |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Connector Coding | D Coded |
| Connector Body Material | Zinc Body |
| Contact Material | - |
| Contact Plating | - |
| Current Rating | 4A |
| Voltage Rating | 250V |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 21038813430 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



